مشاهده خبر
11

 

با امکانات جدید اندروید 6 آشنا شوید

 

گوگل در رویدادی که برگزار کرد نسخه نهایی اندروید مارشمالو را همراه با نسل جدید تلفن های نکسوسی معرفی کرد گوگل در این نسخه تغییرات ظاهری در اندروید ایجاد نکرد اما از سایر نظرات بسیار بهبود یافته است .

 

 

 

گوگل در اندروید 6 پشتیبانی خود را از سنسور اثر انگشت به صورت پیشفرض در سیستم عامل اضافه کرد علاوه بر این در اندروید 6 کاربر می‌تواند از طریق سنسور اثر انگشت نه تنها قفل گوشی را باز کند، بلکه در بخش‌های دیگر سیستم‌عامل مانند دسترسی به پلی‌استور برای خرید اپلیکیشن‌ها نیز استفاده کند در این نسخه سیستم‌عامل اندرویدمی‌توان حتی در صفحه‌ی قفل نیز جستجوی صوتی را تجربه کرد تا از طریق گوگل‌ناو، موضوع مورد نظر کاربر جستجو شود.

 

در بخش لیست اپلیکیشن‌ها در اندروید جدید نیز قابلیت جستجوی سریع اضافه شده است تا کاربر سریع‌تر بتواند بین انبوهی از اپلیکیشن‌ها، یکی را پیدا کرده و اجرا کند.دسترسی اپلیکیشن‌ها نیز بطور کامل تغییر کرده است و حالا دسترسی‌های اپلیکیشن تنها در زمان نصب درخواست نمی‌شود و حتی در زمان اجرا نیز وقتی اپلیکیشنی بخواهد دسترسی خاصی به بخشی از سیستم‌عامل داشته باشد، باز هم به کاربر اطلاع رسانی شده و مجوز لازم را از وی کسب می‌کند. حتی درصورتی که نمیخاد برنامه ای به قسمتی از تلفن همراه به عنوان مثال مخاطبین گوشی دسترسی داشته باشد کافی است با مراجعه به بخش تنظیمات و پیدا کردن اپلکیشن مورد نظر سطح آن را تغییر دهید.

 

دستیار صوتی گوگل نیز همانند اپل در این نسخه حتی اگر صفحه‌نمایش خاموش باشد به دستورات شما گوش می‌دهد و تنها کافی است بگویید OK Google و سپس دستور خود را اجرا کنید.

 

با این وجود این ها بخشی از تغییراتی است که گوگل اعلام کرده است و بزودی در اخبار آینده اطلاعات بیشتری از این نسخه اندروید منتشر خواهد شد.

 

 

 

منبع:theverge-gsmarena


عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |